Karacaören mahallesi ziyaret sokakta meydana gelen olay da ev sahibinin akrabalarının düğünde olmasını fırsat bilen hırsız evde bulunan ziynet eşyalarını çaldı.

Düğün bitimi evinin kapısının açık olduğunu fark eden ev sahibi Adem Şenol, Evde gerçekleştirdiği araştırmada 80 bin TL değerinde altının çalındığı gördü ve hemen jandarma ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen Jandarma ekipleri, evde parmak izi inceleme çalışması yaptı.

Yaptıkları incelemelerde evin kapısında zorlanma ve ev içerisinde her hangi bir dağılma olamadığını tespit etti.

Olayla ilgili tahkikat başlatıldı.
Çocuklarının geleceği için biriktirdiği altının çalındığını söyleyen Adem Şenol, “Burada çocuklarımızın geleceği için sakladığımız altınlar vardı. Altınlar çok derin bir yerdeydi. Bulunması oldukça zor bir yere koymuştuk.Evin hiç bir yerinde dağınıklık ve karışıklık yoktu. Sadece altınları koyduğumuz torba alınmış. Hırsız sadece gelip altınları alıp gitmiş. Evin hiçbir yerini kurcalamamış. Zaten biz altınların orada olmadığını görünce hemen jandarmayı aradık. Zararımız yaklaşık 80 bin TL civarında” dedi.

Karacaören Mahallesi’nde 6 ay öne aynı mahalle ve sokakta hırsızlık olayı yaşanmış ve komşularının 10 bin TL değerinde ziynet eşyası çalınmıştı.