Vatandaşlar ise “Belediye başkanı Kadir Kara’da hizmet yok” zam çok, yazın günlerce su kesintisi yaşadık bu neyin zammı” şeklinde eleştiride bulundu.
Belediye meclisi son toplantısında içme suyunun yanı sıra emlak vergisi gibi ilgili birçok kaleme de zam yapmaktan geri kalmadı.
Son seçimlerin ardından da kente bir çivi dahi çakmayan Başkan Kadir Kara, son meclis kararlarının ardından yine büyük tepki aldı.
Belediye başkanlığı yaptığı kentte dahi yaşamadığı konuşulan, vatandaşın çözüm bekleyen sorunlarından uzak yönetimini sürdüren Kara, son zamlarla da
Vatandaş hizmet beklerken belediyenin suya zam yapması da tepkilere neden oldu.
Pandemi sürecinde birçok belediye su faturalarına indirim uygularken Osmaniye Belediye Meclisi oy birliğiyle almış olduğu kararla suya zam yaptı.
Zam kararına göre Osmaniye Belediyesi 1 Ocak 2021 tarihinden geçerli olmak üzere suya zam yaptı.
Osmaniye Belediye Meclisi’nin oybirliği ile aldığı kararla konutlarda 0-20 metreküp arası 1,10 TL'den 1,17 TL'ye, 20-35 metreküp arası 1,90 TL'den 2 TL'ye, 35-50 metreküp arası 2,35 TL'den 2,50 TL'ye, 50 metreküp ve üzeri ise 3,55 TL'den 3,80 TL'ye yükseldi. İşyerlerinde ise 0-20 metreküp arası 2,70 TL'den 2,90 TL'ye, 20-50 metreküp arası 3,25 TL'den 3,50 TL'ye, 50 metreküp ve üzeri ise 3,75 TL'den 4 TL'ye liraya yükseldi.
Osmaniyeliler ise bu zam kararının ardından sosyal medya üzerinden Başkan Kadir Kara’ya tepkilerini dile getirdi.
Tepkilerde, belediyenin gözle görülür hizmetleri olmadan zam kararı alması, belediyenin çöp sorununa, çarşıdaki kaldırım işgallerine çözüm bulunması gerektiği yer aldı.
Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin birçok yerinde il ve ilçe belediyeleri pandemi sürecinde vatandaşa daha da yük binmemesi için su faturalarında indirime gideceğini açıklamıştı. Akdeniz Gazetesi