Nisan ayında İLBANK'tan 14 milyon 400 bin TL gelir elde edilirken, 10 milyon 100 bin TL'si personel maaşı, 1 milyon 500 bin TL'si akaryakıt giderleri, 1 milyon 700 bin TL'si elektrik faturası ve 1 milyon 100 bin TL'si banka kredisi ödemesi olarak harcandı.

Başkan Tarhan, deprem nedeniyle belediye alacaklarının tahsilinin yapılamadığını ve esnaf borçlarının ödenemediğini hatırlatarak, aylık gelen para ile harcanan kalemlerin belediye önündeki panodan yayınlanacağını söyledi.

Bu sayede belediyenin harcamalarının şeffaf bir şekilde kamuoyuna duyurulacağını belirten Başkan Tarhan, belediyenin gelir-gider tablosunun her ay düzenli olarak yayınlanacağını da vurguladı.

Başkan Tarhan, "Belediyemizde görev yapan personelimizin maaşları, belediyenin elektrik, su, doğalgaz gibi faturaları, akaryakıt giderleri ve banka kredilerinin ödemeleri belediyemizin rutin harcamaları arasında yer almaktadır. Bu harcamaların ne kadarının yapıldığını ve nereye harcandığını kamuoyu ile paylaşarak şeffaf bir yönetim anlayışı sergiliyoruz" dedi.

Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan'ın, belediyenin gelir-gider tablosunu düzenli olarak yayınlayarak şeffaf bir yönetim anlayışı sergilediği görülüyor. Belediye önünde bulunan dijital panoda yayınlanan veriler, vatandaşların belediyenin harcamalarını takip etmesine olanak sağlayacak.

Resul Özdil