Vali Yılmaz, afetzede vatandaşlara devletin her zaman vatandaşların yanında olduğunu belirterek “Daha güzel bir Osmaniye inşa edeceğiz” dedi.
Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Konteyner Kentte incelemelerde bulunarak konteynerlarda kalan depremzede vatandaşları ziyaret etti. Vatandaşlarla görüşerek hatırlarını ve bir ihtiyaçları olup olmadığını soran Vali Yılmaz, her zaman vatandaşların yanında olacaklarını söyledi.

Afetzede vatandaşlar Vali Yılmaz'a teşekkür ederek, "Allah Devletimizden razı olsun" diye konuştular.
Ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, ilk depremlerin ardından öncelikle çadır kentler oluşturulduğunu ifade ederek, zaman kaybetmeden konteyner kent çalışmalarına başladıklarını ve bölgede çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi. Konteyner evlere afetzedelerin yerleştirilmesine yaşlılar, engelliler ve depremde yakınlarını kaybedenlerden başladıklarını aktaran Vali Yılmaz, "Şu anda 841 konteynerimiz var, 132'sine aileler yerleştirildi. 608 kişi konteyner kentte yerleşik durumda. Konteyner kentimizi sosyal donatılarla, imkanlarla hemşerilerimizin çok rahat edebileceği şekilde hazırlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz." diye konuştu.

Vatandaşların depremin sıkıntılarını en az hissedecek şekilde atlatmaları için ilk andan itibaren devletin bütün kurumlarıyla koordineli çalıştıklarını belirten Vali Dr. Erdinç Yılmaz, bu çalışmaların tamamlanıncaya kadar devam edeceğini ifade etti. Bu süreçte birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunu da belirten Vali Yılmaz, şöyle konuştu, "Bütün kurumlarımız dayanışma ve birlik içinde çalıştı.

Bu koordinasyonu sağlamak hususunda da çok gayret gösterdik ve iyi sonuçlar aldık. Devletin bütün kurumları gerçekten etkin, birlik ve beraberlik içinde. Devlet ve millet tek yürek oldu. Bu dünyanın yaşanabilecek en büyük krizine, afetine karşı büyük mücadele veriyoruz.

Bu işbirliği sayesinde daha iyiye gidiyoruz. Vatandaşlarımızdan aldığımız geri dönüşler olumlu. Olumsuz bir şeye rastlamadık. Daha güzel Osmaniye inşa edeceğimize kararlıyız. Bunu da önümüzdeki süreç içinde göreceğiz." diye konuştu.
Osmaniye Valiliği