Yeni planların ve Yürütülecek çalışmalar hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Bekir Esen “ İlk maçımız Aksaray’da. Maçlardan önce bir toplantı yapalım. Dernek üyelerimiz, yönetimimizle beraber bir kaynaşalım istedik. Ve Sağ olsun güzel bir mekan, güzel bir ortam oldu. Hepiniz geldiniz, şeref verdiniz. Tabii dört Eylül'de Aksaray deplasmana gideceğiz. Maçlar şu an takımımız kampta. Ankara Kızılcahamam'da ayın yirmi üçüne Osmaniye gelecek. Geldiği zaman hep beraber bir hayırlı olsuna tabii gideceğiz yani takım olarak. Dernek olarak, yönetim olarak. Sezon açılacak. Öncelikle kazasız, belasız, sakatsız bir sezon dileyelim. Osmaniyespor'a. Önceliğimiz, hedefimiz o yani. Biz dernek olarak Osmaniyespor'a nasıl bir faydalı olabiliriz onun mücadelesini veriyoruz. Futbolcu sahada verir biz tribünden inmemiz lazım. Futbolcu sahada terini döksün, biz tribünde terleyelim. Hep beraber, amigomuzdan, derneğimizden, yönetimimizden, üyelerimizden. Amacımız o. Yeniliriz veya yeneriz. Önlemi olan takımımızı destekleyelim. İyi veya kötü olur. Kötü olursa bunun bir bedeli olur tabii. İyi olursa hepimiz seviniriz. Takım olarak, yönetim olarak, Osmaniye olarak iyi olması için elimizden gelen ne varsa yapacağız. Kendi adıma değil, hepinizin adına konuşuyorum burada. Yani biz de gelen herkesten Allah razı olsun. Hedeflerimize inandığınız için buradayız”

ESEN “18 DEPLASAMA GİDEN TEK DERNEĞİZ”
Osmaniye’de faaliyet gösteren taraftar derneklerine çalışmalarında başarılar dileyen Osmaniyespor Taraftarlar Derneği Başkanı Bekir Esen “Derneklerle ilgili şöyle diyeyim. yani sayı olarak önemli değil. Bütün derneklerde biz başarı diliyoruz. Kapalısı, açığı sizin bir meselemiz yok, bir sınırınız yok. Çünkü ortak paydamız, ortak meselemiz Osmaniyespor. Bu adamın da amacı Osmaniye, bizim de amacımız Osmaniye. Hepsine başarı dileyelim. Sezon öncesi. Kim en çok faydalı olabilir? En çok kim başarılı olabilir? Bu halkın takdirine bırakılacaktır.
Tribünde en çok desteği kim verecek belli olacak zaten bu. Yani biz bunu derneğimizi dört yıldır açmışız. Yani dört yıldır ne yaptığımızı herkes Osmaniye halkı taraftarımız, yönetimimiz, eski yönetimimiz de dahil biliyorlar yani ne yaptığımızı. On sekiz deplasmana giden tek taraftar derneği biziz. Bayram kardeşim olsun. Ben gitmesem bile tek başına gitti. Otobüse bindi. Osmaniyespor için on sekiz deplasmana tek başına gitti. En aşağı beş tanesine belki tek başına gitti. Sonuçta burada bir emek var. Sonuçta burada bir mücadele var. Ben olmazsam Bayram var. Bayram olmazsa heyecan var. Yani İsmail abimiz var. Harun var. Harun. Mesudumuz var. Harun kardeşimiz var. Yani burada kimseyi ayırmaya gerek yok. Hepimizle aynıyız yani. Ethem abim var. Dört yıldır bizle beraber mesela. Hepsine başarı dileyelim. En iyi olan kazansın. İyi olan kazansın” dedi.

SÜMBÜL “YÖNETİMİMİZİN VE BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ”
Osmaniye’nin hangi şartlarda olursa olsun destekçisi oldukları ifade eden Osmaniyespor Taraftarlar Derneği Tribün Lideri Bayram Sümbül “Biz buradan Öncelikle sayın valimize, sayın büyüklerimize, Osmaniyespor'un her zaman yanında oldukları için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Biz Bülent Çenet başkanın da yönetimin de yanındayız. Yani Valimiz Bülent Çenet başkana uygun gördü. Başkanına getirdi. Biz de Osmaniyespor'un yanında Bülent Çenet’in yanındayız arkadaşlar. Bunu da belirtmek istiyorum. Burada bizi Osmaniyespor taraftarlar derneğini yalnız bırakmadığınız için ayrı ayrı hepinize teşekkür ederim. Sezon açılıyor Allah nasip ederse dört Eylül'de. Biz yani fazla söylemeye gerek yok. Biz Osmaniyespor'un her yerde yanındayız. İçeride, dışarıda, deplasmanda. Yani Osmaniyespor kaldırımda oynasın. Biz bunda destekleriz. Kumda oynasın, kaldırımda destekleriz. Biz dernek olarak bütün deplasmanlara elimizden geldiği kadar gideceğiz. Bunun öncesinde zaten kendimi anlatmama gerek yok. Bilenler biliyor. Benim namı maddi dahi. Karda, kışta, atletle çok Osmaniyespor'u omuzladım, sırtladım, sırtımda kaşıdım. Futbolculara enerji verdim. Elinden gelen her şeyi yaptım. Bundan sonra Osmaniyesporumuza başarılar diliyorum” dedi.

Osmaniyespor Taraftarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ethem Uğurlu derneğin samimi şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek “Ben burada sadece şunu belirtmek istiyorum. Biz burada Taraftar Derneği olarak her zaman söylüyorum. Bir işte samimilik olacak. Eğer samimi olursanız her işte başarılı olursunuz. Ama samimi de olmazsanız bu fazla uzun sürmez. Onun için ben her zaman söylüyorum Bekir Başkan'a, Ercan kardeşime, Bayram kardeşime inanın özellikle bayram şey bayram kardeşimize şunu söylüyorum. Parayla tutsanız böyle bir adam bulamazsınız. Bunu her zaman her yerden söylüyorum. Onun için herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Osmaniyespor Taraftarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Yıldırım “Dört yıldan beri faaliyette olan taraftarlar derneği, yeni sezon öncesi birlik beraberlik açısından bir kaynaşma toplantısı düzenledi Bekir Başkanım sağ olsun. Dört Eylül'de inşallah ilk maçımıza deplasmanda Aksaray maçına maçına çıkacağız ve takımımızı yalnız bırakmayacağız. Burada önemli olan Osmaniyespor. Osmaniyespor iyi olduğu sürece hepimiz iyi olacağız. Tek hedefimiz Osmaniyespor. Inşallah yeni sezonda sakatsız, kazasız bir sezon geçirmek dileğiyle. Umudumuz ikinci lig. O da olmadı piyano. O da olmadı ligde kalmak. Takımımıza başarılar diliyorum” dedi.

Toplantıya Osmaniyespor Taraftarlar Derneği yönetim kurulu üyeleri İbrahim Esen, İlker Çulcu, Ercan Yıldırım, Bayram Sümbüli Ercan Yıldırım, Ethem Uğurlu, Hasan Turhan ile çok sayıda dernek üyesi ve sporsever katıldı.
Toplantı hep birlikte çekilen toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.